You are here
Home > Podróże > Co warto zobaczyć w Gdyni?

Co warto zobaczyć w Gdyni?

Dar pomorza w Gdyni

Gdynia to trochę niedoceniane miejsce – zabytkowy Gdańsk i nowoczesny Sopot cieszą się większą popularnością wśród miłośników Trójmiasta. Tymczasem również Gdynia ma wiele do zaoferowania…

W Gdyni jest wiele atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć. Przy Skwerze Kościuszki znajduje się m.in. Gdyńskie Akwarium, są też okręty-muzea, port, stocznia, wieżowiec Sea Towers, średniowieczny kościół p.w. św. Michała Archanioła w najstarszej dzielnicy miasta, Oksywiu.

Gdynia to interesujące i niezwykle dynamicznie się rozwijające miasto. Na nadbrzeżu w sąsiedztwie Skweru Kościuszki zacumowano Dar Pomorza i ORP „Błyskawica”, które turyści mogą zwiedzać. Dalej zaś jest też molo. Jedną z najważniejszych atrakcji jest jednak Gdyńskie Akwarium składające się z kilku pięter. Dla miłośników ryb to prawdziwa gratka! Można zachwycać się nimi oraz morskimi bezkręgowcami, są ośmiornice i rekiny, barwne rafy koralowe itd.

Gdynia daje też możliwość plażowania i zabaw na świeżym powietrzu. Aby wybrać się nad morze, warto wybrać się na plażę w Orłowie. Wspaniała plaża, piękny klifowy brzeg i molo idealne do spacerów. Aby się wykąpać, polecamy z kolei Babie Doły. To świetne miejsce dla tych, którzy chcą się opalić, ale także dla paralotniarzy. Wrażenie robią też wspomniane klify, mimo że plaża jest po części kamienista.

Właśnie w Gdyni odbywają się też słynne imprezy, m.in. Open’er Festiwal – jeden z najbardziej popularnych nie tylko w Polsce, ale i Europie. Każdego roku przyciąga miłośników dobrej muzyki – nie tylko brzmieniem, ale i atmosferą.

Fot. danutaniemiec

Top