You are here
Home > Podróże > Co zwiedzisz w Gdyni za darmo?

Co zwiedzisz w Gdyni za darmo?

Fontanna w Gdynii

Warto wybrać się też na zwiedzanie w Gdyni darmowych atrakcji turystycznych. Podpowiadamy, które są warte uwagi – sprawdź poniżej i wyrusz na spacer po tym wyjątkowym mieście.

InfoBox to popularna przeszklona wieża widokowa o wysokości 22 metrów. Można z niej podziwiać piękny widok na Skwer Kościuszki, znaną ulicę Świętojańską oraz morze. Łatwo dostrzec też turystów wjeżdżających na Kamienna Górę – co ciekawe, wjazd kolejką również nie jest płatny. W sezonie letnim wieża czynna jest dłużej, aż do godziny 22.

Warte uwagi jest też Obserwatorium zmian. Znajduje się tu największa w Polsce makieta, na której można sprawdzać na bieżąco, jak zmienia się miasto. Naniesiono tu obiekty istniejące oraz zaplanowane. Są też ekrany z mapą Gdyni, aby z bliska obejrzeć wybrane budynki.

Miłośnikom muzeów polecamy z kolei Muzeum Emigracji, gdzie nie kosztuje wejście na spory taras widokowy – roztacza się stąd widok na port Marynarki Wojennej na Oksywiu, promy do Szwecji oraz statki, np. wycieczkowe. Drugim muzeum jest z kolei Mini Muzeum Bankowiec – jest naprawdę niezwykle oryginalne! Zostało stworzone przez mieszkańców modernistycznego budynku wybudowanego w latach 1936-1939.

Ciekawą atrakcją jest też kolejka na Kamienną Górę, z której można korzystać od 2015 roku. Jest czynna przez cały rok! Trudno jej nie zauważyć, gdyż znajduje się w centrum miasta. Może przewieźć tylko siedmioro turystów, a zatem często trzeba poczekać w kolejce.

Fot. danutaniemiec

Top