You are here
Home > Aktualności > Weekend w Gdyni

Weekend w Gdyni

Gdynia – miasto z morza i marzeń? Takie określenie krąży wśród mieszkańców, aż trudno sobie wyobrazić, że sto lat temu była tu mała osada rybacka. To świetne miasto na weekend!

Gdynia – silna konkurencja dla innych miast

Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych kurortów i zarazem największe miasto bez statusu województwa. Gdynia jest niezwykle nowoczesna – niedawno znacznie ją zmieniono i zaczyna coraz bardziej konkurować o turystów z Sopotem i Gdańskiem, innymi miastami Trójmiasta. Spędzając weekend lub urlop w Gdyni można dostrzec liczne zmiany – nowoczesna architektura, nowe atrakcje dla dorosłych i dla dzieci, odnowione modernistyczne zabytki itd.

Znane wydarzenia kulturalne

Co więcej, można połączyć pobyt w Gdyni z jednym z popularnych wydarzeń kulturalnych czy imprezą plenerową. Open`er Festival znany jest nie tylko w Polsce, ale na całym świecie i chętnie uczestniczą w nim ludzie z całego świata. To szansa, aby posłuchać na żywo cenionych muzyków! Inną znaną imprezą jest Festiwal Polskich Filmów, ale na tych lista wartych uwagi wydarzeń kulturalnych się nie kończy.

Co warto zobaczyć?

W Gdyni nie brakuje atrakcji, które warto zobaczyć – są to m.in. statek-muzeum „Dar Pomorza”, molo Południowe, skwer Kościuszki, okręt-muzeum ORP „Błyskawica” o niezwykłej historii. Jest to najstarszy na świecie niszczyciel unoszący się na morzu, a zarazem okręt aliancki, który w czasie II wojny światowej był używany.

W 1976 roku zmieniono go w muzeum, które działa do dzisiaj. Można tu poznać historię Błyskawicy, obejrzeć okręt i eksponaty, które są świetnie zachowane.

Gdynia słynie nie tylko z zabytków, ale także z plaży. Za najlepszą uchodzi położona w pobliżu Skweru Kościuszki – nie jest zbyt duża, ale za to ma swój klimat, jest szeroka i ma łagodne zejście do wody, co jest szczególnie ważne dla dzieci. Co więcej, plaża jest dobrze przygotowana dla turystów – jest strzeżona, są na niej place zabaw dla dzieci, restauracje, sanitariaty itd. W sezonie organizuje się na niej wiele imprez. Można także wyruszyć na spacer Bulwarem Nadmorskim w stronę Orłowa.

KKw, fot. Pawel_Pacholec /Pixabay

Top