You are here
Home > Edukacja > Gdzie na studia w Gdyni?

Gdzie na studia w Gdyni?

Uczelnia Gdynia

Zbliża się powoli rok akademicki, a zatem warto pomyśleć nad kierunkiem studiów, jeśli jeszcze nie wiemy, co wybrać. W Gdyni jest sporo możliwości! Poniżej kilka podpowiedzi.
Warto wybrać dobrą szkołę, ale z elastycznym podejściem do studenta. W końcu większość młodych ludzi łączy studia oraz pracę, a zatem szkoły wyższe coraz częściej im to umożliwiają, a nawet ułatwiają. Poza tym rozpoczęcie pracy już na studiach to jeden z najlepszych sposobów na bezrobocie.

W Gdyni znajduje się m.in. Wyższa Szkoła Bankowa, której działaniu przyświeca właśnie taka idea. W ofercie są zaś różne kierunki, np. zarządzanie, informatyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, turystyka i rekreacja itd. Poza tym trzeba przyznać, że zorganizowano wiele specjalizacji, studia II stopnia, podyplomowe oraz kursy językowe. Oferta jest bardzo szeroka, a zatem każdy znajdzie kierunek dla siebie.

Najpopularniejszą szkołą w Gdyni jest jednak Akademia Morska. Można wybrać się tu na studia organizowane na czterech wydziałach, tj. Wydziale Elektrycznym, Mechanicznym, Nawigacyjnym, Przedsiębiorczości Towaroznawstwa. Uczelnia ma wieloletnie doświadczenie w edukacji, a także tradycje i cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Akademia jest następczynią Szkoły Morskiej powstałej w 1920 roku w Tczewie oraz polskich szkół morskich w Londynie i Southampton. Studenci cenią wysoki poziom kształcenia, ale także wydarzenia, które są w niej licznie organizowane.

Fot. rabig1

Top