You are here
Home > Aktualności > Jak dbać o cerę? Pielęgnacja twarzy

Jak dbać o cerę? Pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna stać się dla nas rytuałem, gdyż wpływa na ogólną kondycję skóry. Warto dbać o nią jak najlepiej, gdyż ma to wpływ na jej wygląd za kilka lat.

Nie ma jednego, idealnego dla każdego, sposobu na pielęgnację twarzy. Wiele zależy od cech indywidualnych naszej skóry – trzeba o tym pamiętać, wybierając kosmetyki do pielęgnacji. Poniżej kilka porad.

Kosmetyki muszą być dostosowane do potrzeb naszej skóry – przede wszystkim musimy wybrać krem (np. https://sklep.lemone.pl/p-nimue-skin-regulator-4636.html ), mleczko czy żel do mycia twarzy, a także rodzaj maseczki. Wyróżniamy różne typy skóry – suchą, mieszaną, tłustą oraz normalną. Każda z nich ma też inne dolegliwości, np. skóry trądzik, alergie czy popękane naczynka krwionośne.

Sucha i zarazem wrażliwa skóra wymaga kosmetyków, które zagwarantują optymalny poziom nawilżenia skóry, odżywią ją i zapobiegną podrażnieniom. Pamiętaj też, że twarz należy oczyszczać dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Regularne wykonywanie demakijażu przyniesie dobre efekty – pozbędziemy się zanieczyszczeń, kurzu, potu, resztek makijażu i bakterii, co jest bardzo ważne, gdyż przez nie cenne składniki kremów nie docierają tam, gdzie powinny.

Po oczyszczeniu nadchodzi czas na odżywianie i nawilżenie – świetnym wyborem będzie m.in. Nimue Skin Regulator, który odbuduje warstwę hydro-lipidową naskórka – twarz każdego z nas potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia, aby mogła się zregenerować.

KKw, fot. Engin_Akyurt /Pixabay

Top