Home > Zdrowie i rodzina > Wsparcie psychiczne – gdzie go szukać na Bielanach?

Wsparcie psychiczne – gdzie go szukać na Bielanach?

Warszawa Bielany

O zdrowie psychiczne należy dbać tak samo jak o kondycję fizyczną. Dzieci, młodzież i dorośli zamieszkujący na warszawskich Bielanach mogą korzystać bezpłatnie z usług Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego – sczp.med.pl.

Opieka w systemie lokalnym

Celem Centrum działającego na Bielanach jest przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom i młodzieży w systemie lokalnym. W pomoc tę angażowani są też ich bliscy, a nawet najbliższe otoczenie, gdyż współpraca całego środowiska ma korzystny wpływ na powodzenie terapii.

W razie kryzysu ważna jest natychmiastowa reakcja, praca w naturalnym środowisku pacjenta, dobranie metod współpracy indywidualnie do niego i jego potrzeb. Pomoc terapeutyczne w ujęciu środowiskowym zapewni najlepsze efekty.

Pomoc również dla rodzin potrzebujących

Z możliwości wsparcia i opieki mogą skorzystać nie tylko potrzebujący, ale także ich bliscy, którym także trudno poradzić sobie z problemem. Rodziny czy opiekunowie często potrzebują pomocy terapeuty. Zwykle nie wiedzą, jak się zachować, jak pomóc, jak okazać wsparcie. Grupy wsparcia dla rodziców działają w wielu centrach tego typu, m.in. na Bielanach.

Mobilne i interdyscyplinarne zespoły specjalistów

W placówkach pracują interdyscyplinarne zespoły specjalistów – w ich skład wchodzą m.in. psycholodzy, psychiatrzy, psychoterapeuty, terapeuci środowiskowi, ale też logopedzi itd. W Centrum na Bielanach można bezpłatnie skorzystać z ich wsparcia, zależnie od potrzeb.

Mobilne centrum zapewnia szeroki zakres usług, m.in. konsultacje psychologiczne, psychoterapie grupową, grupy wsparcia, warsztaty terapeutyczne dla dzieci, terapię neurologopedyczną, wizyty diagnostyczne itd.

Lena.k / pixa / ML5909