You are here
Home > Aktualności > Planujesz weekend poza domem? Co z pupilem?

Planujesz weekend poza domem? Co z pupilem?

Masz psa lub kota, ale wybierasz się odpocząć do spa? Albo lecisz na wybrany City Break? Jeśli nikt ze znajomych lub rodziny nie może zająć się Twoim pupilem, oddaj go do hotelu dla psów.

Najczęściej pupila oddaje się pod opiekę kogoś, kogo zna, akceptuje i lubi. Najlepiej jeśli bywa w domu tej osoby, gdyż pies nie znosi zbyt dobrze zmiany miejsca – chyba że ze swoimi domownikami. Koty radzą sobie z tym lepiej, do nich ktoś po prostu może zajrzeć do 2-3 dni.

Możesz jednak skorzystać z hotelu dla zwierząt – zwykle są to przestronne domy z dużym ogrodem, których właściciele lubią psy i chętnie się nimi zajmują. Czworonogi dostaną jeść, wyjdą na spacer, pobawią się z innymi psami i będą odpowiednio zadbane na czas Twojej nieobecności. Pracownicy wiedzą, jak postępować z psiakiem, znają zwierzęcą psychikę itd.

Możesz też zostawić psiakowi jego zabawki oraz karmę, którą jada w domu. To dobre rozwiązanie, jeśli musisz wyjechać, a nie masz z kim zostawić swojego ulubieńca. Wybierając konkretny hotel dla psów, kieruj się opiniami znajomych.

Źródło: petlandia.pl

KAr, foto: Schwoaze -Pixabay

Top