You are here
Home > Edukacja > Najważniejsze powody, dla których warto uczyć dzieci kodowania

Najważniejsze powody, dla których warto uczyć dzieci kodowania

kod

Zadbaj o rozwój dziecka i jego przyszłość, zapisując do na odpowiednie zajęcia. Warto znaleźć czas na hobby i sport, ale też połączyć zdobywanie cennych umiejętności z zabawą. Jak? Na przykład przez naukę kodowania.

Jeśli chcesz zadbać o przyszłość swojej pociechy, warto pomyśleć o zajęciach z programowania. To profesja przyszłości jeszcze przez długie lata – zabawa rozwijająca myślenie ma wiele zalet, ale też pozwala przyswajać język programowania od najmłodszych lat.

Jeśli nadal masz wątpliwości, warto wiedzieć, że do 2020 r. w Unii Europejskiej będzie za mało specjalistów IT aż o ponad 800 000, a w Polsce pracę ma zapewnioną aż 50 000 programistów. Warto pomyśleć nad takimi zajęciami nie tylko z powodu pewnego fachu w ręku – korzyści jest dużo więcej.

Kodowanie uczy przede wszystkim, że warto mieć otwarty umysł i szukać niestandardowych rozwiązań. Nie tylko wymaga otwartości, ale ją trenuje. Poza tym nauka programowania uczy rozwiązywania problemów, co jest cennym doświadczeniem w młodym wieku.

Dziecko rozwija w ten sposób również logiczne myślenie, uczy się skupienia, analizowania, wyciąga pierwsze wnioski, a także nabywa umiejętności współpracy z innym osobami, co jest cenną umiejętnością w przyszłej karierze zawodowej. Nauka kodowania rozwija też kreatywne myślenie, uczy formułowania swoich myśli i oczekiwań.

Lena.k, foto: Boskampi / pixabay

Top