You are here
Home > Ciekawostki > Kurs na piwoznawcę – jakże przydatny w Gdyni!

Kurs na piwoznawcę – jakże przydatny w Gdyni!

Beczka piwa

Piwo to jeden z ulubionych napojów turystów, a zatem warto zrobić odpowiedni kurs, jeśli mieszkasz w miejscowości turystycznej, np. w Gdyni. Wybierz się na kurs kiperski! Takie kursy cieszą się już dużą popularnością, gdyż wielbicieli piwa nie brakuje. W Polsce jest powszechniejsze niż np. wino. Sprawdź, na czym polega taki kurs.

Kurs kiperski kusi co prawda miłośników piwa – zwłaszcza tego prawdziwego, rzemieślniczego. Warto jednak zrobić go, aby zdobyć przydatne kwalifikacje do pracy w sam raz na wakacje. Podczas profesjonalnego szkolenia można dowiedzieć się całkiem sporo na temat piwna, mimo że wielu uczestników przychodzi z nastawieniem, że i tak dużo wie. W trakcie szkolenia nauczysz się ważyć piwo, ale będziesz mógł również degustować różne odmiany – te prawdziwe, bez dodatków, a zatem najlepsze.

Kurs kiperski można zrobić w wielu dużych miastach Polski, np. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście. Najczęściej ma on sens w miejscu, w którym jest sporo turystów, gdyż na pewno nie będziemy narzekać na brak zajęcia I napiwków.

Zwykle kurs obejmuje podział piw na gatunki, naukę metod ważenia, zagadnienia dotyczące profilu smakowego itd. Dowiesz się także, kiedy pić jakie piwo, jak odróżnić napój dobrej jakości, jak zostać profesjonalnym degustatorem piw.

Wybierz szkolenie składające się z małych grup, postaw raczej na praktyków, czyli kadrę z doświadczeniem. Można też poznać historię piwa i kulturę piwowarską, nauczyć się smaku i smakowania, dowiedzieć się o lokalach, gdzie serwowane są najlepsze odmiany. Warto wiedzieć, że każdy taki kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu.
Fot. stevepb

Top