You are here
Home > Podróże > Gdynia – turystyczne miasto

Gdynia – turystyczne miasto

Skwer w Gdyni

Jeśli wybierasz się do Gdyni, np. na studia, poznaj to miasto oraz okolicę, czyli Gdańsk oraz Sopot. W Trójmieście nie brakuje ani zabytków, ani też innych atrakcji. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

Gdynia jest trochę niedocenianym miastem przy Gdańsku oraz Sopocie, ale też ciekawym i inspirującym. Poza tym dzięki środkom z Unii Europejskiej mocno się rozwinęła. Warto zwiedzić Gdynię choćby jedynie w kilka godzin.

Niektórzy twierdzą, że Gdynia powstała jako sypialnia dla robotników. Tymczasem jest to jeden z „Pomników Historii” – co ciekawe, najmłodszy. To ważne wyróżnienie nadawane najważniejszym zabytkom przez Prezydenta Polski oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa W 2015 roku Śródmieście Gdyni uznano właśnie za jeden z pomników ze względu na wartości historyczne, artystyczne i naukowe, materialne i niematerialne.

Gdynia jest młodym miastem, ale bardzo prężnie się rozwija. Do niedawna Gdynia była wioską rybacką, a obecnie jest bardzo nowoczesna. Warto wybrać się m.in. do Muzeum Miasta Gdyni, gdzie w nowoczesny sposób przedstawiona jest historia miasta. Są filmy, multimedia, fotografie itd.

W Gdyni można też podziwiać modernistyczną architekturę, udać się na plac Kaszubski, aby dostrzec kaszubską historię miasta, a także do Obserwatorium Zmian, gdzie w Infoboxie znaleźć można ciekawe informacje o mieście. Co poza tym? Podziwiaj molo Południowe, skwer Kościuszki, liczne pomniki, Marinę Gdynia, Akwarium Gdyńskie itd.

Fot. scaramuche

Top