You are here
Home > Aktualności > Gdynia Orłowo – czy warto?

Gdynia Orłowo – czy warto?

W Gdyni, jak w każdym dużym mieście, można wyodrębnić kilka dzielnic, m.in. Orłowo.Jakie atrakcje czekają na Was właśnie tutaj? Podpowiadamy poniżej.

Większość turystów wybiera się właśnie tutaj, gdyż Orłowo mieści w sobie wiele atrakcji, głównie naturalnych. Dzielnica ta będzie też dobrą bazą wypadową po okolicy oraz całym Trójmieście.

Klif Orłowski – Rezerwat Kępa Redłowska. Charakterystyczny brzeg położony jest w zasadzie na granicy Orłowa z Redłowem. Klif należy do Rezerwatu Kępy Redłowskiej i z roku na rok coraz większa jego część należy do morza. Badanie przyznają, że jest to zjawisko unikalne. Jego zbocza pokrywa wiele cennych okazów flory, część z nich to gatunki pod ochroną.

Molo w Orłowie powstało jeszcze w 1934 roku, kiedy to Kompania Szkolna Batalionu Mostowego Wojska Polskiego z Modlina je wybudowała. Co prawa w 1949 roku sztorm zniszczył jego znaczną część i dopiero po wielu latach odremontowano to, co pozostało.

Dla miłośników teatru organizowany jest także teatr na plaży! Powstał w 1996 r. dzięki Julii Wernio, byłej dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W sezonie wystawiane są różne przedstawienia,występują kabarety, odbywają się różne imprezy plenerowe.

KKw, fot.agnieszkatutajniemieszka/Pixabay

Top