You are here
Home > Edukacja > Dlaczego bogaci ludzie czytają książki?

Dlaczego bogaci ludzie czytają książki?

Mimo że z pozoru wydawać się może, że czytanie książek to zajęcie mało opłacalne, to okazuje się, iż bogaci ludzie czytają bardzo dużo. Jaki ma związek pochłanianie lektur z bogactwem?

Czytanie zamiast oglądania telewizji

Badania pokazują, że aż 86% bogatych, mimo prowadzenia dochodowych biznesów, kocha czytać. Badania mówią, że aż 88% bogaczy czyta co najmniej pół godziny dziennie. W tym samym czasie przeciętny człowiek poświęca swój czas na nieproduktywne oglądanie telewizji czy przeglądanie Facebooka. Co ciekawe, bogaci słuchają audiobooków podczas jazdy samochodem.

Po pierwsze wiedza – poważny krok do biznesu

Jednak warto zaznaczyć, że na sukces finansowy składa się wiele elementów. Czyli samo czytanie książek nie poprowadzi Cię prostą drogą do sukcesu. Czytanie może natomiast pomóc w sukcesie. W jaki sposób? Przede wszystkim czytając zdobywasz wiedzę. W czasach, kiedy w internecie masz dostęp do różnych głupot, książka jest nadal gwarancją jakości. Aby posiąść dobrą, gruntowną wiedzę na jakiś temat, warto przeczytać kilka różnych pozycji. A wiedząc dużo o czymś, wiedząc o danej rzeczy więcej niż inni, jesteś krok od biznesu inspirowanego tą rzeczą.

Inteligencja emocjonalna czyli jak zachowa się Twój klient?

Czytanie książek kształtuje również empatię, czyli zdolność współodczuwania. Czyli wzrasta inteligencja emocjonalna bardzo przydatna w czasie prowadzenia negocjacji ale nie tylko. Mając na wysokim poziomie inteligencję emocjonalną umiesz prawidłowo przewidzieć jak zachowają się Twoi kontrahenci i klienci, możesz wyprzedzić ich działania, odnosząc sukces finansowy.

Anna S. , foto: PezibearPixabay

Top