You are here
Home > Zdrowie i rodzina > Detoks cyfrowy – zorganizuj weekend poza miastem

Detoks cyfrowy – zorganizuj weekend poza miastem

las

Wiosna zachęca do aktywności na świeżym powietrzu i podróży. Zwiedzaj okolicę, odkładając na bok laptop i pracę. A może odważysz się też zostawić w domu… telefon? Czas na detoks cyfrowy!

Detoks od komputera i telefonu

Dla wielu osób telefon jest ich towarzyszem – w każdej podróży, drodze do pracy itd. Rzadko kiedy zostawiamy go w domu albo w biurze, zwykle przypadkiem. Większość osób nie traktuje tego jak uzależnienia – żyjemy w takich czasach, że smartfon jest podstawowym narzędziem komunikacyjnym, a w dodatku ułatwia wiele rzeczy – zakup biletu, sprawdzenie dojazdu itd. Zapewne znasz to uczucie, kiedy odruchowo sięgasz po telefon? Warto wprowadzić nową zasadę – np. niedziele bez urządzeń elektronicznych.

Co zrobić z czasem wolnym?

Wiele osób czuje dezorientację, gdy utracą telefon – nie wiedzą, co mają ze sobą i nadmiarem czasu wolnego zrobić. To świetna okazja do krótkich podróży! Za chwilę okaże się, że w Twoim mieście nie znasz wszystkich atrakcji. A jeszcze więcej czeka ich w okolicy, np. w regionie, w którym żyjesz. Spakuj się, wsiądź w samochód lub pociąg i wyrusz w drogę. Przekonasz się, że łatwiej skupiasz się na tym, co widzisz, a także na rozmowie. Brak telefonu sprawia, że jesteśmy bardziej uważni, nic nas nie rozprasza. 

Ewelina, foto: ersi/ Pixabay

Top