You are here
Home > Podróże > Beskid Śląski – co warto zobaczyć?

Beskid Śląski – co warto zobaczyć?

beskidy

Lubię podróżować nie oczywistymi szlakami i zgłębiać tajniki polskiej przyrody. A Beskid Śląski jest idealny, mimo że nadal nie zdobył takiej popularności jak np. Tatry czy Bieszczady. 

Beskid Śląski to piękne szlaki górskie i stoki narciarskie – jest tu co robić zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. To właśnie w ferie jest oblegany najczęściej, mimo że ma do zaoferowania dużo więcej atrakcji. 

Gdzie się zatrzymać? Najbardziej znana jest Wisła, ja preferuję miejsca w jej bliskiej okolicy. To dobra baza wypadowa, aby zacząć poznawanie regionu. Znajduje się tu m.in. skocznia narciarska na Malince i Dom Zdrojowy, w którym warto zobaczyć rzeźbę naszego wybitnego sportowca, Adama Małysza. Wiecie, że jest ona wykonana z… białej czekolady? Stoi na szczęście za szklaną gablotą!

Wisła jest spokojna, aktywnym polecam Ustroń, oddalony jedynie ok. 10 km od Wisły. Największą atrakcją jest Czantoria, można wjechać tam nowoczesną kolejką linową – warto, bo na górze znajduje się wieża widokowa oraz letni tor saneczkowy. Ciekawostką jest Koniaków – w Chacie na Szańcach jest Scena Sztuki i Kultury Regionalnej Tadeusza Ruckiego. Można tu zobaczyć koronczarki wykonujące serwetki i koniakowskie stringi!

Lena.k, f: JerzyGorecki / Pixabay

Top