You are here
Home > Podróże > Au Pair, czyli praca, nauka języka i zwiedzanie kraju w jednym

Au Pair, czyli praca, nauka języka i zwiedzanie kraju w jednym

opieka

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku, ale wielu młodych ludzi poszukuje wtedy źródła dodatkowego zarobku. Okazuje się, że można to w ciekawy sposób połączyć. 

Kim jest Au Pair? 

Określenie Au Pair pochodzi z języka francuskiego i dosłownie oznacza “do pary”. Jest ono używane w stosunku do młodych osób, zwykle dziewcząt w wieku od 18 do 30 lat, które wyjeżdżają do zagranicznej rodziny, by opiekować się dziećmi. Taki wyjazd to więc idealna opcja wakacyjnej pracy dla studentek. Au Pair pełni trochę rolę starszej siostry, zajmując się dziećmi i bawiąc z nimi, w zamian za zamieszkanie w domu danej rodziny. Uczestniczy w życiu domowników, biorąc też udział w wydarzeniach rodzinnych, czy jeżdżąc z nimi na wycieczki.

Jak zostać Au Pair i ile można na tym zarobić?

Najprostszą drogą do zostania Au Pair jest zgłoszenie się do agencji poszukującej kandydatów. Tam przejdziesz rekrutację, a w przypadku pozytywnej decyzji otrzymasz pomoc w organizacji wyjazdu i załatwieniu wszystkich formalności. Taki wyjazd daje wiele korzyści, m.in. pozwala poznać inny kraj, jego kulturę oraz nauczyć się języka. Podczas pobytu u rodziny, Au Pair otrzymuje zakwaterowanie i wyżywienie, jak również kieszonkowe na zwiedzanie kraju. Pieniądze te są bardzo różne w zależności od kraju. Przykładowo w USA za 45 godzin pracy w tygodniu Au Pair otrzymuje 800 USD. Rodzina ma także obowiązek zapewnić Au Pair ubezpieczenie wymagane w Stanach Zjednoczonych. Korzyść finansowa jest jednak tylko dodatkiem do możliwości obcowania na żywo z kulturą innego państwa.

Olga,f: ImagesBG / Pixabay

Top